چطور یک سرور مناسب برای کسب و کارهای کوچک انتخاب کنیم؟

آسیمکو- قطعات شبکه

چطور یک سرور مناسب برای کسب و کارهای کوچک انتخاب کنیم؟

شاید شما هم با من هم عقیده باشید که انتخاب یک سرور مناسب برای کسب و کارهای کوچک کار سختی است. مدل های مختلفی از سرور، پردازنده، هارد درایو و دیگر قطعات وجود دارند که ممکن است شما آنها را بشناسید. اما برای شروع نمی دانید که چه سروری برای مجموعه خود انتخاب کنید.

شما نیز نمی خواهید برای انتخاب سردرگم شوید. پس تمام این سوالات و افکار را کنار بگذارید و درمورد انتخاب سرور کمی اطلاعات کسب کنید. در این مقاله ما در گروه ایمن پرداز آسیمکو قصد داریم شما را با سه مرحله در انتخاب سرور برای کسب و کارهای کوچک و شرکت های کوچک و متوسط آشنا کنیم.

انتخاب بهترین سرور منطبق با نیاز کسب و کارها

مرحله اول:

سرورتان را براساس برنامه هایی که می خواهید برروی آن نصب کنید انتخاب کنید. دو روش مختلف برای تعیین پردازشگر، RAM و دیگر قطعات سخت افزاری مورد نیاز برای انتخاب سرور وجود دارد:

انجام تحقیقات میدانی توسط خودتان:

فهرستی از تمام برنامه هایی که می خواهید در سرور اجرا کنید، ایجاد کنید.

در نظر بگیرید که چه تعداد کاربر همزمان از برنامه استفاده می کنند، نیازهای فعلی و آینده هرکاربر را نیز درنظر بگیرید. لیست مورد نظرتان را در اینترنت جستجو کنید تا میزان سرور مصرفی هر برنامه را بیابید. علاوه برآن برای هر برنامه ۲۰% اضافه نیز در نظر بگیرید.

استفاده از مشاوران متخصص:

شرکت آسیمکو با تجربه چندین ساله و مشاوران و کارشناسان متخصص در زمینه سرور و شبکه می توانند راهگشای انتخاب شما باشند و نیازهای شما را پیش بینی نمایند و در انتخاب سرور مناسب شما را یاری کنند. برخی از اطلاعات با تجربه بدست می آید پس می توانید با تماس با کارشناسان ما به صورت رایگان از این خدمات بهره مند شوید.

مرحله دو:

تعیین کنید که میخواهید میزبانی سرور را در دفتر خود پیاده سازی کنید یا اینکه از سیستم های ابری استفاده نمایید. هر یک از این گزینه ها مزیت ها و معایب خودشان را دارند و بسته به انتخاب شما می توانند کارهای تعیین شده را انجام دهند. البته سیستم های ابری برای کسب و کارهای کوچک به صرفه است و می توانید این هزینه را به صورت ماهیانه و یا سالیانه پرداخت نمایید. البته برخی از کسب و کارها یکبار هزینه می کنند و یک سرور تهیه و در دفتر مرکزی خود از آن استفاده می نمایند.

مرحله سوم: محاسبه بودجه سرور

هزینه یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب سرور مناسب است. درحالی که می دانیم هر کسب و کاری نیازمند یک سرور منحصربه فرد می باشد، در اینجا برخی از آیتم هایی که به انتخاب یک سرور ارزانتر کمک می کند را برای شما عنوان می کنیم. می توانیم سرور را اجاره و یا خرید کنیم، پس این مورد نیز در در نظر گرفتن هزینه از اهمیت بالایی برخوردار است.

یک سرور ارزان ممکن است هنگام اجاره به صورت ماهیانه ۱۰۰ دلار به خود اختصاص دهد و همان سرور در هنگام خرید ۵۰۰ دلار هزینه داشته باشد. یک سرور گران معمولا بیش از ۱۰۰ دلار در ماه اجاره دارد و خرید همان سرور ممکن است بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار قیمت داشته باشد.

پس باتوجه به گفته های بالا در نظر بگیرید که در دراز مدت کدامیک از این گزینه ها برای کسب و کار شما به صرفه خواهد بود، خرید سرور یا اجاره آن.

در هنگام خرید بایستی به این مساله توجه داشته باشید که آیا به توسعه کسب و کار این سرور پاسخگوی کاربرهای بیشتر خواهد بود یا خیر؟! پس در برآورد هزینه برای سرور هزینه های طولانی مدت را درنظر بگیرید و صرفا به هزینه کرد فعلی توجه نکنید.

مرحله چهارم: انتخاب نوع سرور

اگر می خواهید سرور خود را در یک دیتاسنتر قرار دهید باید تصمیم بگیرید که چه نوع سروری استفاده کنید. سه نوع اصلی از سرور ها وجود دارد: Hybrid, cloud و Dedicated Server

سرور هیبریدی:

یک مدل از سرورهای dedicate هستند. قدرت کمی دارند و از اپلیکیشن های با قدرت پایین پشتیبانی می کنند. کاربرد این سرورها برای کسب و کارهای کوچک مقرون به صرفه هستند و برای توسعه نرم برنامه ها و برنامه های کاربردی قدرت کمی دارند.

سرورهای ابری:

در این نمونه سرور هزاران سرور به یکدیگر می پیوندند تا بتوانند به هدف مورد نظر مشتری دست یابند. در این سرورها در هر مکانی می توانید با استفاده از اینترنت به سرور دسترسی داشته باشید. این سرور برای آپلود و دانلود یکی از بهترین نمونه های سرور می باشد.

سرورهای اختصاصی:

این سرورها به صورت کلی به یک مشتری اختصاص دارند. این سرورها برای کارهای اختصاصی مناسب هستند. سرورهای اختصاصی برای برنامه های کاربردی و حیاطی کارایی بالایی دارند.

مرحله پنجم: سفارش سرور و شروع به کار

اکنون که نیازها، منابع، بودجه و نوع سرورتان را مشخص کردید ما آماده دریافت سفارشات شما در زمینه خرید سرور هستیم، اگر تصمیم به خرید یک سرور فیزیکی برای کسب و کار خود و راه اندازی آن هستید با کارشناسان ما در آسیمکو تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button